پشتیبانی شبکه

پشتیبانی شبکه‌ کامپیوتری به مفهوم نگهداری، مراقبت و رفع ایرادات شبکه در بخش‌های نرم افزاری و سخت افزاری می‌باشد. داشتن یک تیم پشتیبان شبکه در دنیای امروزی یک امر کاملا ضروری محسوب میشود چرا که با امنیت اطلاعات در شبکه‌های کامپیوتری سر و کار دارد و اگر به درستی و در مدت زمان کوتاهی ارئه نشود، خسارت‌های جبران ناپذیری برای سازمان به دنبال خواهد داشت.
شرکت پشتیبانی شبکه راتا شبکه ، ارائه دهنده‌ی خدمات پشتیبانی شبکه در تهران و شهرستان ها ، از اهمیت این موضوع به خوبی واقف است و دائما درحال ارتقای دانش تیم مهندسی خود متناسب با علم روز می‌باشد تا بتواند با ارائه‌ی خدمات متمایز و مشاوره‌های تخصصی و به موقع ، از مشکلات کامپیوتری و شبکه پیشگیری کرده و در صورت بروز مشکل در اولین فرصت آن را برطرف سازد.
شرکت خدماتی پشتیبانی راتا شبکه با داشتن سابقه زیادی در این زمینه تعهد میدهد همواره مناسب‌ترین و به صرفه‌ترین استراتژی‌ها را برای جلوگیری از خرابی شبکه و ایجاد امنیت سازمان شما پیاده سازی کند. تیم مهندسی و کارشناسان راتا شبکه از بهترین مهندسان بوده و همگی دارای تحصیلات آکادمیک و مدارک شبکه می‌باشند. راتا شبکه خدمات باکیفیت را بر اساس تجارب این چند ساله ارائه می‌دهد و در نهایت آرامش کامل را برای تک تک افراد شرکت شما فراهم می‌کند تا با خیال راحت بر کسب و کار و تجارت خود تمرکز داشته باشید.

چه زمانی به پشتیبانی شبکه نیاز پیدا خواهید کرد؟

اگر موارد ذکر شده جزو نیازها و دغدغه‌های شما نیز می‌باشد، به تعویض پیمانکار فعلی خود یا به خدمات یک شرکت پشتیبانی کار درست مانند شرکت رایان پشتیبان نیاز خواهید داشت. موارد گفته شده تنها بخشی از مشکلاتی است که شرکت‌ها به ما اعلام می‌کنند و ما با ارائه پشتیبانی شبکه مشکلات آنها را به حداقل رسانده و یا به طور کامل رفع می‌کنیم. ما خود را مسئول می‌دانیم تا دغدغه‌ی کارفرما را از بابت مشکلات کامپیوتری و شبکه‌ای به حداقل برسانیم.

پشتیبانی حضوری نامحدود

پشتیبانی تلفنی نامحدود

پشتیبانی ریموت نامحدود و 24 ساعته

پشتیبانی تجهیزات شبکه

نظارت بر تجهیزات شبکه یکی از مهم‌ترین وظایف کارشناس شبکه به شمار می‌رود. زیرا شبکه‌های کامپیوتری زمانی عملکرد بهینه خواهند داشت که مانیتورینگ همه تجهیزات به طور دائمی انجام گیرد. یک شبکه رایانه‌ای هنگامی به پیشبرد اهداف شرکت یا سازمان شما کمک می‌کند که تجهیزات پسیو شبکه و تجهیزات اکتیو شبکه بدون هیچ مشکلی به فعالیت خود ادامه دهند.

اما بعضی مواقع عملکرد تجهیزات شبکه به دلایل مختلفی مانند استهلاک، نواقص امنیتی و مواردی از این قبیل دچار اختلال می‌شود. در چنین شرایطی برای حفظ اطلاعات امنیتی کاربران و کار کردن درست تجهیزات استفاده از خدمات پشتیبانی شبکه ضروری است. خدمات پشتیبانی تجهیزات شبکه پشتیبانی و نگهداری از تمامی تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری در زمینه آی‌تی را دربرمی‌گیرد.

این خدمات مواردی مانند برطرف کردن مشکلات تجهیزات پسیو شبکه، سیستم‌های رایانه‌ای، روترها، سرورها، ماشین‌های اداری مثل دستگاه‌های اسکنر، فکس و… را شامل می‌شود. خدمات زیر نیز در حوزه مانیتورینگ تجهیزات شبکه و سرورها می‌گنجند:

چه زمانی به پشتیبانی شبکه نیاز پیدا خواهید کرد؟

پشتیبانی حضوری شبکه

عموما در سازمان‌های بزرگ نیاز به پشتیبان حضوری شبکه امری اجتناب ناپذیر است. وجود کلاینت‌های مختلف و همچنین ایجاد سوالات و مشکلات مختلف در شبکه، آموزش کارکنان جدید، رفع ایرادات شبکه و… در این گونه از سازمان‌ها داشتن یک پشتیبان حضوری شبکه را می‌طلبد.

وظایف پشتیبانی حضوری شبکه

یک پشتیبان حضوری شبکه وابسته به بزرگی شبکه وظایف مختلفی را برعهده دارد. از جمله این وظایف می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • پیکربندی شبکه
 • چک مداوم شبکه به لحاظ عدم وجود مشکل
 • رفع نواقص موجود در شبکه
 • بروز رسانی سخت افزار و نرم افزارهای شبکه
 • آموزش کارکنان جدید
 • بررسی عوامل کاهش سرعت شبکه
 • و . . .

پشتیبانی غیر حضوری شبکه

در برخی شرکت‌ها و سازمان‌های به دلیل آن که مشکلات شبکه‌ای به ندرت اتفاق می‌افتد و حضور یک پشتیبان شبکه به صورت دائم در شرکت می‌تواند هزینه‌های زیادی را روی دست شرکت بگذارد. به همین دلیل اگر شبکه موجود در شرکت شما متوسط یا کوچک است و از چند کامپیوتر تشکیل شده است پیشنهاد می‌شود که از خدمات پشتیبانی شبکه غیر حضوری استفاده کنید.

و یا گاها شرکت ها و سازمان هایی تمایل به پشتیبانی غیر حضوری دارند و در صورت نیاز به حضور کارشناس اعزام می شود. راتا شبکه پیشگام در زمینه اعزام کارشناس شبکه در کمتر از یک ساعت برای شرکت و سازمان هایی است. مشتریان راتا شبکه ، این مجموعه را انتخاب اول خود قرار داده اند و باعث افتخار این مجموعه می باشد.

وظایف پشتیبانی حضوری شبکه

یک پشتیبان غیر حضوری شبکه هم باید روزهایی از ماه را به صورت حضوری در مجموعه شما حضور داشته باشد تا بتواند به درستی مشکلات موجود را بررسی کند و در صدد رفع آن‌ها بر آید. در حالت کلی وظایف یک پشتیبان غیر حضوری شبکه موارد زیر خواهد بود.

 • بررسی امنیت شبکه از راه دور
 • حضور یک الی چند روزه در طول ماه برای سنجش عملکرد شبکه
 • اطلاع دقیق از مشکلات شبکه سازمان و رفع آن‌ها
 • ارائه آموزش از راه دور به کارکنان جدید
 • و . . .

چرا راتا شبکه ؟

تمامی موارد ذکر شده باعث شده مشتریان با رضایت از خدمات ادامه همکاری با ما داشته باشند و ما به خوبی این موضوع را درک کرده‌ایم که رضایت کارفرما مهم ترین دلیل پیشرفت سالیان گذشته ما بوده است و همواره اصل را بر رضایت کارفرما از خدمات خود گذاشته‌ایم.

پشتیبانی حضوری نامحدود

پشتیبانی تلفنی نامحدود

پشتیبانی ریموت نامحدود و 24 ساعته

مزایای عقد قرارداد با یک شرکت پشتیبانی شبکه

همچنین خوب است بدانید از مزایای عقد قرارداد با شرکت راتا شبکه پاسخگویی همیشگی مشاوران و کارشناسان ماهر این مجموعه خواهد بود که در مدت زمان کوتاهی سبب پیشرفت و ارتقای شغلی شما می‌گردد. عقد قرارداد با مجموعه ما سبب خواهد شد که خیال افراد و موسسات در ادامه روند کاری شبکه راحت باشد و به بهترین نحو این امر مهم رخ دهد.